დიდი მადლობა თითოეულ მოსწავლეს ასეთი პასუხისმგებლობისთვის.
მზეკაბანელების სასწავლო-შემეცნებითი ვიზიტი ,,ცენტრის” აგრონომთა კლუბის საცდელ-სადემონსტრაციო ნაკვეთზე
February 16, 2025 Uncategorized  No comments
მოსწავლეებმა დაათვალიერეს სასათბურე პირობებში გამოყვანილი და ღია გრუნტში გადატანილი აღმონაცენები. ინტერესით ჩაერთნენ და ხალისით აითვისეს ვაზის, ატმის და ვარდის გასხვლის სპეციფიკა. სასათბურედ დააკალმეს მიმოზას ტოტები. ვიზიტის დასრულს მზეკაბანელებს აგრონომთა კლუბის მესვეურთაგან საჩუქრად გადაეცათ კვიპაროზების ნერგები.
პრეზენტაცია ” Моя комната”
მეექვსე კლასის მოსწავლეებმა რუსული ენის გაკვეთილზე  წარმოადგინეს საკუთარი ხელით დახატული ნახატები, სხვადასხვა ციფრულ პლატფორმაში შექმნილი ოთახები.
დავით აღმაშენებლის იუბილესადმი მიძღვნილი კვირეული
დავით აღმაშენებლის იუბილესადმი მიძღვნილი კვირეულის ფარგლებში მესამეკლასელებმა ( ხელმძღვანელი ლია ნიკოლაძე) საინტერესო პრეზენტაცია მოისმინეს საქართველოს უდიდესი მეფის მოღვაწეობის შესახებ უფროსი მეგობრის – თეკლა არაბიძისგან. საკლასო ოთახიდან შემდგომ სკოლის ბიბლიოთეკაში გადაინაცვლეს,სადაც საინტერესო აქტივობები ელოდათ.
დიდი სურვილი გვაქვს, ეს პატარები სახელოვან მამულიშვილებად და დიდი დავითის ღირსეულ შთამომავლებად შეემატონ მამულს! იცხოვრონ “დავითისეულ” ერთიან, ძლიერ და თავისუფალ საქართველოში!
მარიამ ნიშნიანიძემ შეძლო ქიმია შეგირდებისათვის საინტერესო და საყვარელ საგნად აქცია.
” ჩვენ ვითვლით კალორიებს” ( ენერგეტიკული ღირებულებების განსაზღვრა საკვებ პროდუქტებში) ასეთი გახლდათ თემა,რომელიც მთლიანად ექსპერიმენტების საფუძველზე დაამუშავეს მეათეკლასელმა ” მზეკაბანელებმა”.
წარმატებები ვუსურვოთ მარიამ მასწავლებელსაც და მის მოსწავლეებსაც. მჯერა, რომ მათ წინ კიდევ ბევრი საინტერესო მასალა აქვთ ასათვისებელი.